
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bag |
| Pitch | 2 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Shrouded |
| Number of Positions | 4 |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 2 mm |
Stock: 538
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09292
Ext.Price$0.09292
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09292 | $0.09292 |
| 10 | $0.04646 | $0.46460 |
| 50 | $0.04154 | $2.07700 |
| 100 | $0.03715 | $3.71500 |
| 500 | $0.03255 | $16.27500 |
| 1000 | $0.02852 | $28.52000 |
| 3000 | $0.02716 | $81.48000 |
| 5000 | $0.02587 | $129.35000 |
| 10000 | $0.02440 | $244.00000 |
